Bir firmanın ürün yada hizmetlerini müşterilerine ulaştırmanın 3 yolu vardır. 1. Google AdWords, 2. Seo, 3. Sosyal Medya Reklamcılığıdır. Seo; Bir websitesinin arama motorlarında organik yani ücretsiz olarak üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmadır. Google AdWords; sponsor yani ücretli olarak yapılan çalışmalardır. Sosyal medya reklamcılığı ise tüm sosyal medya platformalarında marka, ürün yada hizmetin tanıtılması amacı ile yapılan çalışmalardır.  Bu 3 yol dijital pazarlama stratejilerinin olmazsa olmazlarıdır.

İnternet dünyasında e-ticaret yapıyorsanız bu 3 pazarlama yöntemini kullanmanız şarttır. Aksi halde müşterilerinizin size ulaşması imkansızdır.

Seo Nedir ?

Seo, bir firmayı, markasını, ürünlerini yada hizmetlerini arama motorlarında organik (ücretsiz) olarak bulunabilir olması için yapılan çalışmanın adıdır. Bu işi bireysel yada freelancer olarak yapana seo danışmanı, kurumsal olarak yapan firmalara ise seo danışmanlık firması denir.

İstanbul ‘da bir çok seo, adwords ve dijital pazarlama üzerine danışmanlık firmaları varken çalışacağınız firmayı iyi araştırın. Paranızı ve en önemlisi zamanınızı boşa harcamayın.

Seo, Adwords ve Sosyal Medya ÇalışmalaRının Yararları Nelerdir ?

Seo, adwords ve Sosyal Medya çalışmalarının başarılı bir şekilde yapılması ve bunun da sürekli olarak uygulanması işletmenizin tanınmasına ve satışlarının artmasına yardımcı olur.

 • İnternet dünyasında tanınmanıza olanak sağlar.
 • Ürün veya hizmet satışınızın artmasına yardımcı olur.
 • İşletmenizin internet dünyasında bulunmasına olanak sağlar.
 • Geniş kitlelere adınızı duyurmanızı sağlar.
 • En iyi reklam çalışması olarak yer alır.
 • Marka değerinin oluşmasına imkan verir.

Dijital Pazarlama Nedir ?

Dijital Pazarlama; Marka, ürün yada hizmetlerinizin bilinirliğini artırmak ve kalıcı hale getirmek için internet üzerinden yapılan bir pazarlama türüdür.

Şöyle örneklendirsek yerinde olur sanırım. Eskiden kalabalık olan caddelerde dükkan açarak ürün yada hizmetlerimizi kolaylıkla satabiliyorduk. Ama hayat pahalandı. Kiralar çok yükseldi. Kar marjları düştü. Kısacası bir dükkan işletmek neredeyse imkansız hale geldi. Kalabalık olan caddelerde çok yüksek kiralar ödeyerek dükkan işletmek yerine, internet dünyasında bir e-ticaret sistemi kurarak daha az maliyetle daha çok kar edeceğimiz bir dijital devir başladı. Bu seferde ürünlerimizi satmak için yoğun bir rekabete girmeye başladık. Çünki insanların marka / hizmet yada ürünlerimize ulaşması 2 şekilde olur. Ya Google Adwords ile sponsor olarak yada seo dediğimiz organik çalışmalar sayesinde. İşte biz buna dijital pazarlama diyoruz.

Burada yapılması gereken, bizim gibi yıllardır bu sektörde olan ve güvenebileceğiniz bir seo danışmanı ile çalışmaktır. Konusunda uzman bir seo danışmanı dijital pazarlama ile ürünlerinizi kolaylıkla pazarlayabilir. Dijital pazarlamada amaç, müşteri kitlesinin yoğun olarak bulunduğu dijital platformlarda çeşitli mesajlar ile müşteriler ile markanız arasında bağ kurmaktır.

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETLERİ

Online Reklamcılık ile Facebook, Google, Instagram, LinkedIn vb. bir çok dijital platformda hedeflemeye dayalı stratejik reklam hizmetleri sağlıyoruz.

 • Facebook ile Etkileşim Arttırma, Yeni Müşteri, Yeniden Pazarlama
 • Google ile Görüntülü Reklamcılık
 • Google Anahtar Kelime Bazlı Reklamcılık
 • Instagram Reklamları
 • SEO & Analiz
 • ve daha fazlası.