Dijital Pazarlama Nedir ?

Dijital Pazarlama; Marka, ürün yada hizmetlerinizin internet ortamında bilinirliğini artırmak ve kalıcı hale getirmek için yapılan bir dijital pazarlama türüdür.

Dijital Pazarlama 4 Şekilde Yapılır,

 1. Google AdWords
 2. Seo
 3. Sosyal Medya Reklamcılığı

Seo; Bir websitesinin arama motorlarında organik yani ücretsiz olarak üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmadır ki bu yine kendi içinde iç ve dış seo olarak ikiye ayrılmaktadır. Google AdWords; sponsor olarak yani ücretli olarak yapılan çalışmadır. Sosyal medya reklamcılığı; tüm sosyal medya platformalarında marka, ürün yada hizmetin tanıtılması amacı ile yapılan çalışmadır. Bu 3 yol dijital pazarlama stratejilerinin olmazsa olmazlarıdır.

Şöyle örneklendirsek yerinde olur sanırım. Eskiden yaya trafiğinin bol olduğu caddelerde dükkan açarak ürün yada hizmetlerimizi kolaylıkla satabiliyorduk. Ama hayat pahalandı. Kiralar çok yükseldi. Kar marjları düştü. Kısacası bir dükkan işletmek neredeyse imkansız hale geldi. Kalabalık olan caddelerde çok yüksek kiralar ödeyerek dükkan işletmek yerine, internet dünyasında bir e-ticaret sistemi kurarak daha az maliyetle daha çok kar edeceğimiz bir dijital devir başladı. Bu seferde hizmet yada ürünlerimizi satmak için yoğun bir rekabete girmeye başladık. Malum site kurmak çok ucuz doğal olarak işini bilmeyenler bile e ticaret kurarak ürün satışına başladı. E haliyle rekabet arttı. İşte bu rekabetin içinde olabilmek içinde dijital pazarlama yapmak şart oldu.

Burada yapılması gereken, bizim gibi yıllardır bu sektörde olan ve güvenebileceğiniz bir dijital pazarlama uzmanı ile çalışarak ürün, hizmet yada markanızı doğru müşterilere ulaştırmaktır.

Unutmayın dijital pazarlama kolay bir iş değildir, “abi hallederiz referanslarımız şu kadar biz bu işin profesörüyüz” demekle olmuyor bu işler. Dikkat edilmesi gerekenler güncel referans, fiyat, kurumsallık ve işinin arkasında duracak kişiler bulup devamlı bir şekilde çalışmaktır. Kısacası işi ehline bırakmak lazım aksi halde blacklist dediğimiz yani karalisteye düşerek  bir daha aramalarda bulunamayabilirsiniz.

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETLERİ

Online Reklamcılık ile Facebook, Google, Instagram, LinkedIn vb. bir çok dijital platformda hedeflemeye dayalı stratejik reklam hizmetleri sağlıyoruz.

 • Facebook ile Etkileşim Arttırma, Yeni Müşteri, Yeniden Pazarlama
 • Google ile Görüntülü Reklamcılık
 • Google Anahtar Kelime Bazlı Reklamcılık
 • Instagram Reklamları
 • SEO & Analiz
 • ve daha fazlası.

Seo Nedir ?

Seo, bir firmayı, markasını, ürünlerini yada hizmetlerini arama motorlarında organik (ücretsiz) olarak bulunabilir olması için yapılan çalışmanın adıdır. Bu işi bireysel yada freelancer olarak yapana seo danışmanı, kurumsal olarak yapan firmalara ise seo danışmanlık firması denir.

İstanbul ‘da bir çok seo, adwords ve dijital pazarlama üzerine danışmanlık firmaları varken çalışacağınız firmayı iyi araştırın. Paranızı ve en önemlisi zamanınızı boşa harcamayın.

Seo, Adwords ve Sosyal Medya ÇalışmalaRının Yararları Nelerdir ?

Seo, adwords ve Sosyal Medya çalışmalarının başarılı bir şekilde yapılması ve bunun da sürekli olarak uygulanması işletmenizin tanınmasına ve satışlarının artmasına yardımcı olur.

 • İnternet dünyasında tanınmanıza olanak sağlar.
 • Ürün veya hizmet satışınızın artmasına yardımcı olur.
 • İşletmenizin internet dünyasında bulunmasına olanak sağlar.
 • Geniş kitlelere adınızı duyurmanızı sağlar.
 • En iyi reklam çalışması olarak yer alır.
 • Marka değerinin oluşmasına imkan verir.